Blog

A Mosolyszigetnél 3-8 éves gyermekeknek tartunk fejlesztő foglalkozásokat, melyek célja, hogy a kicsik könnyebben vehessék az iskolai kihívásokat, kihozhassák magukból a maximumot, vagy felzárkózhassanak azokon a területeken, amelyekben esetleg elmaradtak kortársaiktól.

A tökéletes családi nyaralás titkai - avagy játékok, amik garantálják, hogy egy percig sem unatkoztok majd!
A családi nyaralást minden évben alig várjuk, a gyerekek viszont könnyen elunják magukat az utazással töltött hosszú órák alatt, vagy akár hegyi kirándulás, tengerparti pihenés közben is. Mutatunk nektek néhány szuper játékot ezekre az esetekre!

A gyermekek fejlesztése mellett a lurkók szórakoztatása is nagyon fontos a számunkra: tematikus nyári napközis táboraink 2016 óta már számtalan kisiskolás nyári szünetét tették felejthetetlenné. 2020 óta már két helyszínen is várjuk őket: Józsán, valamint a foglalkozásainknak is otthont adó, hangulatosan berendezett KÁKA Házban, Debrecen belvárosában. Színes programok, kedves pedagógusok, napi háromszori étkezés - és mókával, kacagással teli nyarak! Erről szólnak a Mosolysziget Táborok!

A beszédtanulás rendkívül összetett folyamat: a beszédhez és hangképzéshez megfelelően fejlett izmok kellenek, de emellett a kicsik beszédértését, szókincsfejlődését különféle játékokkal is segíthetjük.
Iskolaérettség szempontjából kiemelten fontos a kisgyermek beszédkészsége: szókincsének és beszédének formailag és tartalmilag is megfelelőnek, érthetőnek kell lennie. Az alábbi szókincsfejlesztő feladatok játékosan fejlesztik az önálló beszédet. Fontos, hogy gyermekünk lássa rajtunk: mi is élvezzük a közös játékot. Ne követeljünk tőle túl sokat, és mindig dicsérjük meg, amikor ügyes volt.

A pici gyerekek a világot legjobban tapintás, tevékenykedés, apró matatás útján tudják megismerni. Amint mászni és totyogni kezdenek, pillanat alatt kirámolják a konyhaszekrényt, újra meg újra leszedegetik a hűtőmágneseket, és hosszú percekig képesek eljátszani egy csörgő-zörgő műanyag flakonnal is. Ami számunkra jelentéktelen tevékenységnek tűnik, nem is igazi játéknak, az a gyerekekeket hihetetlen módon fejleszti. Fejlődnek a finommotoros készségeik, a szem-kéz koordinációjuk, térbeli tájékozódásuk. Ez a későbbiekben nagyon fontos lesz számukra, amikor írni-olvasni tanulnak majd.

Bár a tanköteles korúvá válást törvény szabályozza, az iskolaérettség nem mindig kizárólag az életkor függvénye. Arról, hogy egy gyermek iskolaérett-e, az óvodavezető dönt, az iskolaérettségi vizsgálat, az óvónők és a szülők véleménye alapján. Az iskolaérettség megállapításakor a biológiai fejlettség mellett fontos szempont a gyermek szociális érettsége, beszédkészsége, érzelmi-akarati érettsége és végül, de nem utolsó sorban: a logikus gondolkodás.

Egyes szakértők szerint a gyermeki agy az első 5 évben eléri fejlettsége 90%-át. Éppen ezért nagyon fontos, hogy már az első hónapoktól kezdve foglalkozzunk a kicsik koncentrációjának, idegrendszerének fejlesztésével. Igyekezzünk olyan játékokkal lekötni őket, melyek amellett, hogy szórakoztatóak, bizonyítottan hozzájárulhatnak a koncentrálóképesség fejlődéséhez!